У селі на Закарпатті згоріла старовинна українська дерев’яна церква, яку захопила РПЦ (ФОТО)У селі Стужиця в Великоберезнянському районі Закарпатської області вранці в вівторок сталася пожежа у церкві святого Миколая (УПЦ Московського патріархату). Будівля була дерев’яною і згоріла вщент,

Об этом сообщает Компромат 2.0


Про це повідомила пресслужба ДСНС.


Рятувальники отримали повідомлення про пожежу близько 05:50. До восьмої ранку, коли вогонь вдалося загасити, церква вигоріла дотла.


"На місце події прибули бійці державних пожежно-рятувальних підрозділів смт Великий Березний та м. Перечин. О 06:55 їм вдалося локалізувати загорання на площі 100 кв.м та о 08:10 – остаточно його ліквідувати. Полум’я знищило покрівлю церкви, стіни та все, що знаходилося всередині будівлі", – йдеться у повідомленні рятувальників.
Фото: ДСНС
У фейсбуці Мукачівської єпархії УПЦ МП сказано, що настоятель храму підозрює підпал.


"Сьогодні вночі в с.Стара Стужиця згорів дерев’яний Православний храм на честь святителя Миколая. Як повідомив настоятель храму прот. Віктор Петрик, розглядається одна з версій підпалу. Пожежа почалась з вхідних дверей", — йдеться в повідомленні.Фото: facebook.com/eparchia

Церква була побудована наприкінці у 1803 році.

У церкві зберігалася грамота, в якій записано, що будівництво церкви розпочали 29 липня 1893 р. і закінчили із 1894 р. в Петрів піст за цісаря Франца Йосифа І, єпископа Юлія Фірцака, душпастиря Александра Саксуна, кураторів Стефана Вудмаски та Георгія Васильняка.

Михайло Беґені (1895 р. н.) згадував, що автором церкви був майстер з села Устрики Горішні (тепер ця місцевість у Польщі, але українське село повністю знищила польська армія під час операції «Вісла» в 1947 р.). Майстер захворів, і верх клали самі селяни.

Церква була невелика, прямокутна в плані, тридільна, вкрита чотирисхилим бляшаним дахом. Над входом — низька вежа під чотирисхилим бляшаним шатром. Одвірок із грубого дерева завершено аркою. Стіни вертикально оббиті дошками. Стеля нави плоска, із заокругленим переходом до стін. Прохід із бабинця до нави прямокутний, завершений вигнутою аркою. Весь інтер’єр оббитий картонною плитою і пофарбували блідо-блакитною фарбою. Іконостас доброї роботи, але ікони досить пізні.

Перед церквою — два кам’яні хрести, поставлені в 1902 і 1920 роках селянами, що емігрували до Америки.

«Аргумент»


Источник: Собеседник