Всі тендери на харчування тюремників Мін’юст віддало генералу СБУ часів Януковича та росіянинуПро монополізацію харчування у тюрмах під групу компаній родини Кмітів розслідувачі «Bihus.info» розповіли вперше у 2016 році. Тоді, власне, і стало відомо про факти закупівлі продуктів наднизької якості за завищеними цінами у компаній колишнього СБУ-шника Януковича, а нині сусіда Порошенка Андрія Кміта та його дружини Марини Ставської. З плином 5 років та зі зміною керівництва Державної пенітенціарної служби й Мін’юсту, ситуація не змінилася. Про це свідчать дані публічної системи закупівель Prozorro.

Об этом сообщает Компромат 2.0
Зокрема, вже у січні 2022 року Державна установа «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» Міністерства юстиції віддала трирічні рамкові тендери на постачання м’яса (вартістю майже 815 млн грн) ТОВ «ФАЛЬКОН ПРАЙМ», ФОП "ГАЛЬЧАНСЬКИЙ ФЕДІР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ», ТОВ «ТОРЕН РІТЕЙЛ», також «КАРИОТА» і «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП». Останні, за даними «Наші гроші», ще з 2016 року належать до пулу компаній Андрія Кміта, який в часи Януковича керував департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки Служби безпеки України. А сьогодні проживає у сусідньому від Петра Порошенка маєтку у передмісті Києва.


На фото: генерал-майор Андрій Кміта нищив український бізнес по наказам з адміністрації президента Віктора Януковича і поставляв недоброякісні прродукти харчування до пенітенціарних закладів по завищених цінах (тобто обкрадав державний бюджет)

Хатинка генерал-майора А.Кміти, побудована, звісно ж, на одну зарплату

Ще на суму понад 814 млн грн рамкова угода на поставку м’яса дісталася компанії "АРТ СВН", бенефіціаром якої є громадяни Російської Федерації Костянтин Кучеренко. Фірма була зареєстрована всього лише 10 місяців тому, але вже стала фаворитом закупівель тюремників (м’ясо, риба, борошно). Тільки з початку 2022 року Генінспекції має намір віддати цій компанії майже 1,3 млрд₴


Низку тендерних рамкових угод на закупівлю моркви та капусти, вартістю майже 150 млн, тюремники можуть підписати з ТОВ «Р-Продакт», ФОП "ГАЛЬЧАНСЬКИЙ ФЕДІР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ" і ТОВ «ФІНІНТЕРТЕХНОЛОГІЯ» (тільки вони допущені до аукціону). Остання компанія належить до пулу родини Кмітів з 2016 року і входила до пулу з 7 компаній Кмітів, які на 99% монополізували тюремне харчування, починаючі з 2018 року. Фірмі «ФІНІНТЕРТЕХНОЛОГІЇ» тюремники, за даними «Наші гроші», переплачували до 40% від реальної вартості поставлених раніше замороженої курятини і борошна. Крім того, у курятині від «ФІНІНТЕРТЕХНОЛОГІЇ» було виявлено сальмонелу, і протягом 2018-2019 рр. такою «їжею» отруїлися в’язні щонайменше 5 колоній.


Підписати рамкові угоди на постачання картоплі (380 млн грн) Генінспекція має намір з ТОВ «Р-Продакт», ФОП "ГАЛЬЧАНСЬКИЙ ФЕДІР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ" і знову – з ТОВ «ФІНІНТЕРТЕХНОЛОГІЯ». Всі решта учасників, як і з капустою, до аукціону допущені не були.


Із борошном (рамкова угода на понад 300 млн грн) – ситуація не відрізняється від описаних вище. Переможцями стали "АРТ СВН" із російським власником, «Р-Продакт», «ТОРЕН РІТЕЙЛ» та «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП» родини ексСБУшника Кміта.


Із рибою на 500 млн, рамкові угоди на три роки також готуються підписати зі згаданим вище компаніями. Їх пул – незмінний. І цікаво, що штучну конкуренцію одним компанія родини Кміта створює їх же ще одна компанія — «ДНІПРО РІВЕР ГРУП», яку «викидають».


Крім того, "АРТ СВН", ТОВ «Р-Продакт», "ФІНІНТЕРТЕХНОЛОГІЯ" і «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП» Кмітів готуються підписати трирічну рамкову угоду на постачання до тюрем круп (вартістю 113 млн грн). А з ТОВ "ФАЛЬКОН ПРАЙМ", ФОП "ГАЛЬЧАНСЬКИЙ ФЕДІР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ", "КАРИОТА", та «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП» родини Кмітів (вартістю понад 200 млн) - на поставку олії.


За даними співрозмовники редакції з Державної кримінально-виконавчої служби України, пул компаній родини Кмітів сьогодні, як і кілька років тому складають 7 основних фірм. І всі вони освоюють 99% харчових закупівельна пенітенціарної системи. Єдине, що сам пул дещо змінився. Одні компанії замінили іншими, а деякі – як були так і лишилися. Зокрема, якщо раніше, окрім ТОВ «ФІНІНТЕРТЕХНОЛОГІЯ", «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП», «КАРИОТА» були, наприклад, ще ТОВ «ЕМІ ОН», «БМ КОНСАЛТИНГ», «УКРАЛЬЯНСПРОДУКТ» і «ДНІПРО РІВЕР ГРУП». То зараз на заміну 4-ьом останнім до пулу входять: «Р-Продакт», "АРТ СВН", "ФАЛЬКОН ПРАЙМ" і «ТОРЕН РІТЕЙЛ». Також на боці Кмітів грає і ФОП "ГАЛЬЧАНСЬКИЙ ФЕДІР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ".


Нагадаємо, у квітні 2020 року СБУ провела обшуки у помешканні Кмітів за фактом заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах шляхом завищення цін на тендерних закупівлях. Однак, тоді справа так і не завершилася повідомленнями про підозру чи затриманням фігурантів.На фото: Денис Малюська — міністр юстиції України, який системно працює на ворога — спецслужби РФ. Віддати мільярдні підряди та доступ до закладів пенітенціарної системи особам, які є більш ніж вірогідними представниками російських спецслужб — є злочин


«Аргумент»

Источник: Скандалы РУ